Dart – dyscyplina dla każdego

Dart – dyscyplina dla każdego

Dart to dyscyplina sportu, która ciągle się rozwija. Tak w Polsce, jak i na świecie. Popularne lotki przyciągają wielu swoją prostotą. Żeby rywalizować przy tarczy potrzebujemy jedynie trochę miejsca do rzucania oraz miejsce na ścianie, gdzie powiesimy tarczę.

Najczęściej tarcze mocuje się na ścianie, jednak co ciekawe można także skorzystać ze specjalnie dedykowanych stojaków lub mocowań na drzwi. Jak widać nie ma bariery co do sposobu montażu tarczy. Każdy w darcie znajdzie coś dla siebie.

Dart w Polsce przeżył duży napływ świeżej krwi po sukcesie Krzysztofa Ratajskiego w Mistrzostwach Świata 2021. „The Polish Eagle”, bo taki pseudonim nosi najlepszy polski darter, doszedł aż do ćwierćfinału mistrzostw. Dzięki temu o darcie dało się usłyszeć w głównych wydaniach dzienników telewizyjnych, a zmagania Ratajskiego pokazywane były w głównym kanale TVP Sport.

Do rozpoczęcia gry w darta potrzebny jest wspomniany kawałek miejsca, tarcza oraz lotki. Mając te trzy rzeczy możemy cieszyć się grą i bardzo miło spędzać swój wolny czas. Trzeba wiedzieć, że w wielu miejscach w całej Polsce rozgrywane są turnieje darterskie, w których wziąć udział może każdy.

W dobie pandemii popularny stał się także dart online. Do gry potrzebny jest taki sam zestaw, jak powyżej. Trzeba jedynie zadbać dodatkowo o kamerkę przekazującą dobry jakościowo obraz z tarczy.

Okazało się to bardzo przydatne, bo przy innych dyscyplinach restrykcje spowodowały, że wiele osób musiało po prostu przestać trenować. W darcie nie ma tego problemu. Zawsze możemy w domu wziąć lotki w dłoń i rzucać do swojej tarczy.

Co ciekawe dart to nie tylko barowy dodatek do picia piwa. Dzięki rzucaniu do tarczy można rozwinąć umiejętności analityczne. W darcie jest wiele kombinacji liczbowych, a sama gra opiera się głównie na zejściu z 501 punktów. Gra w darta uczy liczyć. Najlepsi darterzy z automatu sumują kolejne rzuty i od razu wiedzą, w które miejsce na tarczy powinni celować.

W darta może grać każdy, to dyscyplina dla każdego. Dart nie jest sportem, który faworyzuje konkretną grupę. Do tarczy mogą rzucać mężczyźni, jak i kobiety. Pojawia się coraz więcej turniejów dla płci pięknej. W darta zaczynają grać również dzieci. Tym sposobem organizowane zaczynają być turnieje dla najmłodszych, a od dłuższego czasu w świecie darta możemy podziwiać także mistrzostwa świata juniorów.

Chcesz już dzisiaj rozpocząć swoją przygodę z dartem? Nic prostszego. Wystarczy zaopatrzyć się w tarcze i lotki. Można także kupić specjalnie złożone zestawy, dzięki którym nie trzeba się rozglądać za wszystkim oddzielnie. Wszystko co jest potrzebne na start otrzymujesz za jednym kliknięciem. Sklep darterski Darter180 posiada bogatą ofertę dart akcesoriów. Jeden z pierwszych i najstarszych sklepów w Polsce.

Zobacz też:
Odmiany darta? Poznaj różnice między dartem klasycznych a elektronicznym

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij