Rowerem przez świat. Jakie niespodziewane sytuacje mogą spotkać Cię na trasie i jak się do nich przygotować

Rowerem przez świat. Jakie niespodziewane sytuacje mogą spotkać Cię na trasie i jak się do nich przygotować?

Coraz więcej osób stawia na aktywność fizyczną. Wycieczki rowerowe cieszą się tutaj popularnością, wszak to przyjemność w czystej postaci. Jednak nawet do niej należy odpowiednio się przygotować. Już teraz zdradzimy Wam, że pompki do roweru to absolutne must have. Zatem, jakie niespodziewane sytuacje mogą spotkać Cię na trasie i jak się do nich przygotować?

Guma, przebita dętka = maksimum stresu i nerwów

Podobno każdy cyklista przebije, bądź uszkodzi oponę w rowerze. Jeżeli jeszcze tego nie doświadczyliście to wszystko przez wami, wszak statystyka bywa tutaj nieubłagana. Na szczęście i do takiej sytuacji można się przygotować, a nawet trzeba. Dzięki temu ograniczy się nerwy, stres i pieniądze wydane na dojazd do domu. Zatem najlepiej mieć przy sobie łaty do roweru. Kosztują one niewielkie pieniądze, a jednocześnie są niezwykle funkcjonalne i bardzo trwałe. Użycie takiej łatki nie jest ani trudne, ani też czasochłonne. Na samym początku warto oszlifować delikatnie powierzchnię opony, oczywiście w miejscu dziury. Do tego celu przyda się Wam się papier ścierny, który oczywiście dołączony jest do zestawu. Gdy już wykonacie ten etap, możecie zwyczajnie przykleić łatkę i gotowe. Zajmie Wam to około minuty i już Wasz rower gotowy jest do dalszej trasy. Jeżeli nie macie przy sobie łatki, to pozostaje Wam zastosować life hack i zapchać dziurę trawą. Ten sposób nie jest nader trwały, ale pozwoli odholować jednoślad do domu.

Za mało powietrza w oponie, czy klasyczny kapeć

Jak wiadomo przez każdą wycieczką rowerową, szczególnie tą dłuższą należy bezwzględnie sprawdzić nie tylko stan techniczny całego jednośladu, ale również stan powietrza w oponach. Bądźmy szczerzy, ile osób z czystym sumieniem może powiedzieć, że tak robi? Pewnie nie wszyscy. Dlatego często okazuje się, że w trakcie wycieczki złapaliśmy przysłowiowego „kapcia”. Jazda na takich oponach może powodować uszkodzenie bieżnika i jednocześnie wiąże się jeszcze z wyższymi kosztami. Dlatego warto mieć przy sobie pompkę do roweru. Nie zajmuje ona wiele miejsca, a ponadto jest obowiązkowym wyposażeniem dla każdego rowerzysty. Dobrej jakości pompki do roweru wcale nie są drogie i już za kilka złotych można zakupić świetny model, który będzie doskonałym wyborem dla każdego miłośnika podróży rowerem.

Zerwany łańcuch – czy da się go naprawić?

Kolejną często usterką jest zerwany łańcuch. Taka usterka zdarza się aż za często. Cóż na rowerze z urwanym, czy przetartym łańcuchem daleko się nie zajedzie. Zatem czas pomyśleć o naprawie. Dlatego, aby sobie z tym poradzić koniecznie należy posiadać odpowiedni sprzęt. Zatem kolejnym must have jest zestaw narzędzi. Ale przejdźmy teraz do samego usuwania usterki. Tutaj potrzebne będzie imadełko. Na samym początku należy nim wykręcić sworzeń i zostawić na ostatniej płytce ogniwa. Oczywiście w ten sposób skróci się łańcuch, ale zapobiegnie to dalszemu uszkodzeniu roweru. Pamiętajcie, że także zapasowe ogniwa są bardzo przydatne. Można także użyć spinki, tylko tutaj trzeba wiedzieć, że konieczne jest całkowite usunięcie sworznia.

Oświetlenie ma znaczenie

Jak wiadomo nie tylko hamulce wpływają na bezpieczeństwo. Bardzo ważne jest też samo oświetlenie. Dlatego na lampach rowerowych absolutnie nie można oszczędzać. Szczególnie jesienią czy zimą, gdy występują częste mgły. Dlatego zawsze warto mieć przy sobie zapasowe baterie. Możecie także wybrać modele dynamo, czy ledowe, które ładuje się poprzez port USB. W takiej sytuacji warto mieć przy sobie power bank. Także nie zajmuje wiele miejsca, a jest to urządzenie, które jest niezwykle pomocne i sprawdzi się w wielu trudnych sytuacjach.

Oczywiście, że na wycieczce rowerowej mogą was spotkać różne sytuacje, dlatego warto się do nich odpowiednio przygotować. Warto przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo. Kolejną ważną rzeczą jest odpowiedni strój, który oczywiście musi być wygodny i nie utrudniający ruchów. Należy także pamiętać o kasku i ochraniaczach. Ponadto dla własnego komfortu warto mieć ściągniętą aplikacje mapy, tak aby się nie zgubić. Kolejnym obowiązkowym elementem jest power bank.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij