Czy warto zdecydować się na laserową korektę wzroku Jakie efekty przynosi. Kompendium wiedzy w pigułce

Czy warto zdecydować się na laserową korektę wzroku? Jakie efekty przynosi. Kompendium wiedzy w pigułce

Czy mając wadę wzroku zawsze jest się skazanym na noszenie okularów lub szkieł kontaktowych? Mamy XXI wiek, więc oczywiście tak nie jest. Dzięki innowacyjnej metodzie laserowej korekcji wzroku można przywrócić prawidłowe widzenie w krótkim czasie i to zupełnie bezboleśnie. Kto może zdecydować się na taki zabieg, jaki jest jego koszt oraz jak wygląda jego przebieg i późniejsza rekonwalescencja – tego dowiecie się z naszego poradnika. Wszelkich informacji, których nie znajdziecie w poniższym tekście udzieli Wam klinika okulistyczna.

Laserowa korekta wad wzroku – dla kogo jest przeznaczona i jakie są przeciwwskazania?

operacja oczuCierpiąc na krótkowzroczność, astygmatyzm, nadwzroczność czy też starczowzroczność można zdecydować się na laserową korekcję wady wzroku. Nie mogą się jej poddawać dzieci, a jedynie osoby pełnoletnie. Ponadto pewne schorzenia są przeciwwskazaniem do wykonania takiego zabiegu. Podeszły wiek, choroby oczu takie jak jaskra czy zaćma lub AMD są jednymi z nich. Ponadto osoby cierpiące na cukrzycę, niedoczynność lub nadczynność tarczycy, nowotwory czy problemy kardiologiczne również nie mogą poddać się zabiegowi. Oczywiście zawsze można umówić się na konsultację. Ostateczną decyzję o tym czy zabieg w danym przypadku może zostać wykonany podejmuje lekarz specjalista. Wizyta wstępna nie jest jeszcze zobowiązująca i właśnie w czasie jej trwania przeprowadzany jest pełen wywiad lekarski. Warto wziąć również ze sobą bieżące wyniki badań. Ponadto lekarz może zlecić ich wykonanie.

Na czym polega zabieg laserowej korekcji wady wzroku?

Przede wszystkim należy zacząć od tego, że zabieg laserowej korekcji wady wzroku wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, a nie pełnej narkozie. Zatem przed zabiegiem oczy zakraplane są specjalnym środkiem znieczulającym. Sam zabieg polega na modelowaniu rogówki za pomocą lasera. Jest ona albo spłaszczana albo uwypuklana. Zależne jest to od rodzaju wady wzroku. Cały zabieg jest bardzo krótki, gdyż trwa zaledwie około 20 minut.

Jakie są koszty korekcji wady wzroku? Czy to się opłaca?

piwne okoZabiegowi korekcji wady wzroku poddaje się wielu celebrytów, sportowców, czy np. pilotów. Już ten fakt wskazuje na to, że nie jest to tanie przedsięwzięcie. Za korekcję jednego oka trzeba bowiem, w zależności od metody zapłacić od 2 do 8 tys. zł. Koszt całego zabiegu może zatem wynieść kilkanaście tysięcy złotych. Dla wielu osób może się to wydawać kwota horrendalna, jednak dolne widełki są w granicach kilku tysięcy złotych. Ponadto, jeśli weźmie się pod uwagę trwały efekt, jaki uzyskuje się po zabiegu, to naprawdę warto się nad tym zastanowić. Żadne okulary czy soczewki nie będą już potrzebne i będzie się można cieszyć dobrym wzrokiem nawet w podeszłym wieku. Skoro niektórzy są w stanie wydać kilkadziesiąt tysięcy złotych na piękny uśmiech, to tym bardziej nie powinno się pożałować wydanych pieniędzy na poprawę ostrości wzroku. W końcu to zdecydowanie podnosi komfort życia, a w przypadku niektórych osób umożliwia wykonywanie zawodu wymagającego „sokolego wzroku”. Biorąc pod uwagę te wszystkie kwestie koszty nie wydają się być już tak ogromne, jeśli podzieli się je na lata, przez które będzie można funkcjonować bez okularów.

Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu laserowej korekty wzroku?

Tak naprawdę już dzień po zabiegu można wrócić do w miarę normalnej aktywności. Lekarze zalecają jednak oszczędzanie wzroku przynajmniej przez tydzień. Zatem przez ten czas należy ograniczyć korzystanie z laptopa, smarfona czy wielogodzinne czytanie książek, a także wszystkie inne czynności, które męczą nasz wzrok. W przypadku kobiet bardzo ważna jest informacja, by nie podrażniać oczu po zabiegu. Zatem należy zafundować sobie tydzień bez makijażu. Należy unikać również ostrego światła i korzystać z okularów przeciwsłonecznych z filtrem UV. Ponadto lepiej zrezygnować w tym pierwszym okresie z basenu z chlorowaną wodą. Wszystko co może podrażniać oczy jest w tym momencie niewskazane.

Teraz już znasz wszystkie najważniejsze informacje na temat laserowej korekcji wzroku. Oczywiście do wykonania zabiegu warto wybrać renomowaną placówką taką jak klinika okulistyczna. Warszawa jest miastem, gdzie znajdziemy placówkę specjalizującą się w tego typu zabiegach.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij