Jak dbać o klimatyzację samochodową latem?

Klimatyzacja samochodowa jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego samochodu, bez którego większość z nas nie wyobraża sobie podróży. Niemniej jednak niektórzy nie wiedzą, jak odpowiednio zadbać o klimatyzację samochodową i wydają niepotrzebnie pieniądze na wymianę klimatyzacji w różnych serwisach. W niniejszym artykule podpowiemy, jak dbać o klimatyzację samochodową i pokażemy, na co zwrócić uwagę przy czyszczeniu klimatyzatora.

Jak dbać o klimatyzację samochodową latem?

Jak dbać o klimatyzację doradza Materla, przedstawione są tam sposoby na odpowiednią pielęgnację klimatyzacji samochodowej. Warto się z nimi zapoznać, ponieważ wielu ludzi nie dba o swój klimatyzator w dogodny sposób i korzysta z klimatyzacji samochodowej tylko wtedy, gdy w aucie jest już duszno, gdy nawet otwarte okno nie jest w stanie zapewnić nam zimnego powietrza. O czym zatem warto pamiętać?

Jeśli poczujemy niekomfortowy zapach z krat wentylacyjnych, należy skorzystać ze specjalnych specyfików do czyszczenia klimatyzacji. Wystarczy spryskać wnętrze wentylacji przy włączonej klimatyzacji i poczekać do momentu, aż preparat zostanie rozprowadzony po całej obudowie. Warto też dokładnie sprawdzić, czy w środku obudowy nie pojawiły się grzyby, które są częstszym powodem nieprzyjemnego zapachu. Takie czyszczenie powinno się odbywać raz w miesiącu, aby zapobiec częstszym występowaniem pleśni w środku klimatyzacji samochodowej.

Na co zwrócić uwagę przy czyszczeniu klimatyzacji samochodowej?

Jeśli włączymy klimatyzację samochodową latem i poczujemy nieprzyjemny zapach z wentylacji, to znak, że należy coś z tym zrobić. Przyczyną nieświeżego zapachu jest rzadkie czyszczenie parownika, lub długo nieużywana klimatyzacja. W tym celu należy włączyć klimatyzację na dłuższy czas, aby wydalić nieświeże powietrze. Gdy będziemy nadal odczuwać nieprzyjemną woń, konieczne trzeba zajrzeć do środka klimatyzacji, w celu sprawdzenia parownika i czy nie jest on przykryty pleśnią. Parownik jest niezbędnym elementem klimatyzacji samochodowej, ponieważ dzięki niemu powietrze jest rozprowadzane do wnętrza pojazdu.

Kiedy należy wymienić klimatyzację samochodową?

Gdy po oczyszczeniu klimatyzacji samochodowej nie zobaczymy finalnego efektu, należy udać się w takim wypadku do specjalnych serwisów, które rozwiążą ten problem. Takie usługi posiadają wiele konkretnych preparatów, w celu pozbycia się pleśni z klimatyzacji, lub w gorszych przypadkach wymienią klimatyzację na nowy model. Jeśli zauważysz, że klimatyzacja nie działa jak powinna, koniecznie sprawdź, czy nie zostały uszkodzone przewody odpowiedzialne za pracę klimatyzatora. Za wymianę klimatyzacji samochodowej wraz z przewodami zapłacisz około 100 zł wzwyż (w zależności od modelu posiadanego auta). Aby sukcesywnie dbać o klimatyzację samochodową latem, należy regularnie włączać klimatyzator i stosować preparaty w proponowanym przez nas okresie czasowym.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij