5 powodów, dlaczego warto zakupić dozownik do mydła w płynie. Nasze rady dla praktycznych i ekonomicznych

5 powodów, dlaczego warto zakupić dozownik do mydła w płynie. Nasze rady dla praktycznych i ekonomicznych

Można być jak królowa Elżbieta i zbierać wszystkie najmniejsze kawałki mydła, by wykorzystać je do ostatniego okruszka, jednak zdecydowanie łatwiej jest zakupić dozownik, dzięki któremu można poczuć prawdziwy królewski komfort. Poznaj 5 powodów, dlaczego warto zainwestować w to praktyczne akcesorium.

Powód nr 1: Łatwość używania

Pierwszym argumentem za zakupem dozownika do mydła w płynie jest łatwość jego używania. Mydło niejednokrotnie wyślizguje się z dłoni. Może spaść do umywalki, jednak jeszcze gorzej gdy spadnie na podłogę. Bardzo łatwo jest poślizgnąć się na takiej przeszkodzie. Nie trzeba mydła trzymać w dłoni wystarczy podłożyć dłoń lub nacisnąć przycisk, by odpowiednia ilość środka higienicznego trafiła do jej wnętrza. Zapach mydła nie miesza się z zapachami z łazienki, dlatego zawsze można po umyciu rąk czuć niezrównaną świeżość.

Powód nr 2: Mnogość wyboru

Jak już zostało wspomniane dozowniki do mydła w płynie uwalniają środek higieniczny albo po naciśnięciu przycisku albo po zbliżeniu dłoni. Zatem kolejnym powodem, dlaczego warto je wybierać jest mnogość różnych rodzajów. Można dopasować wariant do własnych potrzeb. Niewątpliwie najbardziej higieniczne są dozowniki bezdotykowe, niemniej jednak wymagają co jakiś czas wymiany baterii. Świetnie sprawdzają się w toaletach publicznych, podobnie jak drugi rodzaj tego akcesorium, a mianowicie te uruchamiane łokciem. Dozowniki łokciowe są większych rozmiarów, ale dzięki montażowi naściennemu nie ograniczają ergonomii strefy umywalkowej. Do domu dobrze sprawdzi się także tradycyjny dozownik do mydła w płynie. Zresztą w razie potrzeby w tym przypadku także przycisk można uruchomić łokciem. Jest jeszcze kwestia montażu, którą warto poruszyć, bowiem te urządzenia mogą być również nablatowe. Tradycyjne dozowniki z pompką są jednak najmniej ergonomiczne, gdyż łatwo je strącić. Mają jednak jedną dużą zaletę, a mianowicie różnorodny design, który można idealnie dopasować do charakteru łazienki.

Powód nr 3: Doskonała ochrona środka higienicznego przed bakteriami

Mydło, które leży na mydelniczce jest stale narażone na kontakt z drobnoustrojami, zarówno bakteriami, jak i wirusami. Wystarczy kichnięcie, by bakterie wylądowały na kostce, a przecież tego chce się uniknąć, zwłaszcza w sezonie panujących gryp i innych wirusów grypopodobnych. Dlatego wybór dozownika mydła w płynie będzie idealny. Środek higieniczny jest wszak szczelnie zamknięty wewnątrz, a dodatkowo można zdecydować się na model, gdzie dodatkowo mydło jest szczelnie, hermetycznie zamknięte i dopiero po pierwszym uruchomieniu wkład zostaje przebity.

Powód nr 4: Sterylność i łatwiejsze utrzymywanie w czystości strefy umywalkowej

Kolejny powód, dlaczego warto wybrać dozownik do mydła w płynie to oczywiście estetyka strefy umywalkowej. Można wszak zdecydować się na wariant z zaworem niekapkiem, dzięki któremu po użyciu mydło nie spływa na rant umywalki. Oczywiście najbardziej sterylny pod tym względem jest automatyczny dozownik, choć prawidłowe podstawienie rąk niweluje do zera ryzyko rozchlapania mydła w płynie. Wymiana wkładu czy uzupełnienie mydła odbywa się w bardzo prosty sposób, a wszystko może być dodatkowo zabezpieczone kluczykiem. Dzięki temu takie akcesorium jest odporne na wandalizm. Warto zwrócić uwagę, że każdy dozownik wyposażony jest w okienko, dzięki któremu można stale kontrolować poziom mydła i w porę je uzupełnić.

Powód nr 5: Oszczędność i jeszcze raz oszczędność

Ostatni argument przemówi nie tylko do tych praktycznych, ale również ceniących ekonomiczne rozwiązania. Mianowicie dozownik do mydła w płynie gwarantuje oszczędność środka higienicznego. Jedno dozowanie w zupełności wystarcza, by bardzo dokładnie umyć ręce. Ponadto przymocowany dozownik nie jest podatny na zniszczenie, czy ryzyko jego upadnięcia na podłogę jest także minimalne. Ponadto mydła często nie kończy się i wymienia kostkę na nową, gdyż bardzo cienkie mydło po prostu kruszy się w dłoni. Zatem mało kto postępuje jak wspomniana na początku królowa Wielkiej Brytanii.

Teraz już wiesz, dlaczego warto sięgnąć po dozownik na półce sklepowej. Niewątpliwie bardzo dobrze uzupełni design Twojej łazienki.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij