Jesienne i zimowe prace, przy których sprawdzą się podesty ruchome

Jesienne i zimowe prace, przy których sprawdzą się podesty ruchome

Bez wątpienia podnośniki przegubowe, teleskopowe i nożycowe mają szerokie spektrum zastosowania. Zapewniają maksimum bezpieczeństwa, a przy tym przyspieszają wykonywanie różnych prac. W dzisiejszym poradniku przedstawimy Wam do jakich prac jesienno-zimowych sprawdzi się taki sprzęt.

Wycinka gałęzi i przycinanie

W parkach, skwerach i lasach zarówno po nawałnicach, jak i w związku ze spróchniałymi korzeniami konieczne jest wycinanie drzew, które ma zapobiec wypadkom. Tutaj doskonale sprawdzą się podnośniki przegubowe, gdyż pozwalają dotrzeć nawet w trudno dostępne miejsca, zatem rozpocząć wycinkę od koron drzew. Na samym początku usuwa się nieco mniejsze gałęzie, potem te o większej objętości, a na końcu pień. Miejsce musi zostać odpowiednio zabezpieczone, aby nie miały do niego dostępu osoby postronne. W takich miejscach bardzo często teren jest grząski, dlatego należy wybierać podnośniki na podwoziu gąsienicowym. Zapewniają one maksimum stabilności i jednocześnie gwarantują przy tym jeszcze większy poziom bezpieczeństwa.

Walka z obciążeniem śniegowym dachów i soplami

Nie tylko jesienią, ale również zimą jest wiele prac, przy których pomocne są podnośniki. Obfite opady śniegu często zaskakują nie tylko drogowców, ale również właścicieli nieruchomości czy zarządców budynków użytku publicznego. Jeśli dachy budynków nie są spadziste i śnieg gromadzi się na nich, w przypadku znacznych opadów, konieczne może być jego usunięcie. Może to zagrażać bowiem konstrukcji budynku, który ma określone możliwe obciążenie śniegowe. Użycie podestów ruchomym w tym przypadku jest znacznie korzystniejsze niż rusztowań, gdyż prace związane z pozbywaniem się nadmiaru pokrywy śnieżnej mogą być prowadzone z podestu. Innym istotnym zagrożeniem w zimie są tworzące się sople. Zarządcy nieruchomości mają obowiązek ich usuwania. W przypadku wysokich budynków zamiast drabiny, która niewątpliwie ogranicza pole pracy i ją wydłuża, warto wybrać do tego celu podnośnik.

Niwelowanie skutków nawałnic jesienią i zimą

Zarówno jesienią, jak i zimą często zdarzają się silne wiatry, nawałnice, zawieje i zamiecie. Taka pogoda często powoduje straty w postaci zerwanych dachów czy linii wysokiego napięcia. Aby usprawnić prace związanie z usuwaniem szkód, warto wykorzystać odpowiedni sprzęt. Sprawdzi się podnośnik spalinowy, który dzięki ruchomemu i długiemu ramieniu pozwala na dotarcie w trudno dostępne miejsca. Pracownicy energetyki mogą bezpiecznie przywrócić zasilanie, czy usunąć z zerwanych linii powalone drzewa. Również praca przy zabezpieczaniu zerwanych dachów jest znacznie bardziej efektywna z wykorzystaniem podnośnika.

Zabezpieczenie terenów budowy

Gdy temperatura znacząco spada niezbędne jest przerwanie niektórych prac remontowo-budowlanych. Jednak sam teren budowy trzeba odpowiednio zabezpieczyć, co ma zapewnić ochronę przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi. Zatem konieczne jest zaślepienie otworów okiennych. Dzięki podestom ruchomym można także zabezpieczyć nieukończony dach, co chroni wnętrze przed zalaniem. W tym przypadku najlepiej wybrać podnośnik nożycowy, który pomieści kilku pracowników. Dzięki temu prace zostaną wykonane szybko, a co najważniejsze bezpiecznie. W takim przypadku podnośniki gąsienicowe mogą być idealnym wyborem, gdyż zapewniają maksymalną stabilizację i idealnie sprawdzają się nawet na zamarzniętej czy zmoczonej nawierzchni. Obecnie wiele prac budowlanych trzeba prowadzić także zimą, szczególnie gdy temperatura nie jest jeszcze bardzo ujemna. Ma to zabezpieczyć budynek przed negatywnymi następstwami zimy. Jak wiadomo zarówno prywatne budynki, jak i budynki użytku publicznego w trakcie budowy trzeba dokładnie zabezpieczyć. Otóż ma to duże znaczenie, aby nie doszło do zalania i zawilgocenia, np. wełny mineralnej stosowanej do ociepleń.

Jeżeli są Państwo zainteresowani wynajmem podnośnika, to firma Bozer z Warszawy gwarantuje najwyższej jakości podesty ruchome zarówno na krótko, jak i długoterminowy wynajem. Można również skorzystać ze szkolenia na operatorów podestów ruchomych dla pracowników.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij