Poznaj prace hydrauliczne, które ogarniesz samodzielnie

Wiele prac w domu można wykonać samodzielnie, a wręcz powinno się wykonać samodzielnie. Ale często zwyczajnie się boimy, że popełnimy błąd bądź też nam się nie chce. A przecież to nic trudnego, ok niektóre są trudne, ale dzięki temu, że wykonamy je samodzielne możemy sporo zaoszczędzić, a także mieć satysfakcję. W dzisiejszym wpisie weźmiemy na warsztat prace hydrauliczne. Które z nich możemy wykonać sami?

Przepychanie to też usterka

Są prace, których chyba nikt nie lubi robić, ale ktoś musi. Gdy odpływ w zlewie zaczyna się zapychać, albo co gorsza już się zapchał, to znak, że czas najwyższy na przepychanie. Nim zaczniemy rozkręcać rury warto wcześniej użyć udrażniacza, można wybrać ten w granulkach, który notabene często wydaje się najbardziej skuteczny. Zasypujemy odpływ granulkami, następnie zalewamy wrzątkiem i czekamy 15 minut, może pół godziny. Pozostaje już tylko puszczenie wody i sprawdzenie czy nasza praca się udała. Jeżeli tak to 1:0 dla nas, a jeżeli nie to czeka na odkręcanie rur i wyjmowanie tego co się tam znajduje. To niezbyt miła praca, a i niezbyt pachnąca, ale cóż zrobić? Pamiętajcie, aby wcześniej zakręcić zawór z wodą.

Cieknący kran – nie kupuj nowego, tylko napraw stary

Ok, często mamy do czynienia z cieknącym kranem. Wiele osób zamiast naprawiać kupuje nowy, ale wiecie, że i nowy po jakimś czasie także ulegnie awarii. Tym bardziej, że często owe naprawy łatwo jest wykonać i wcale nie jest to trudne. Przyczyn cieknącego kranu może być kilka, ale najczęściej jest to nieszczelna wylewka, którą notabene wystarczy tylko uszczelnić. Taka praca naprawdę jest łatwa, bo uszczelnia się ją używając uszczelek rowkowych, czyli zamieniając stare na nowe. Nieco trudniej wygląda praca, gdy dojdzie do wyłamania metalowego elementu bądź też nakrętki, ale także wtedy można sobie łatwo i szybko poradzić, tutaj zastosowanie ma klej do metalu. Trzeba przyznać, że bardzo dobrze wiąże, dzięki temu praca jest łatwa, szybka i przyjemna, a zadowolenie duże.

Uszkodzenie młynka do odpadów

Na wzór amerykański coraz więcej osób montuje młynek do odpadów w kuchni. Trzeba przyznać, że to rozwiązanie jest bardzo wygodne. Jednak w przypadku intensywnego eksploatowania może się okazać, że nawet młynek nie podołał tak wielu odpadkom, a dokładnie doszło do jakiejś awarii. Na szczęście w większości przypadków awarie są łatwe do usunięcia, gdyż problemem może być odpadnięcie metalowego elementu z silnika młynka. Aby przykleić ten element należy zastosować klej do klejenia metalu. Tutaj zazwyczaj najlepiej sprawdzi się poliuretanowy, ale do uszczelniania można zastosować epoksydowy. Pamiętajcie, aby zawsze postępować zgodnie z ulotką, bo klej potrzebuje czasu, aby się związać.

Naprawa zmywarki jest łatwa?

Wiecie jakie naprawy hydrauliczne można wykonać samodzielnie? Oczywiście te związane ze zmywarką. Ale pod warunkiem, że nie są one związane z awarią samego sprzętu. Najczęstsza przyczyną są resztki, które zwyczajnie zalegają w środkowym filtrze odpływowym. Dlatego też profilaktycznie zawsze lepiej owe resztki jedzenia usunąć, dzięki temu można uniknąć dosyć brudnej pracy. Warto więc powyciągać naczynia ze zmywarki, a następnie sprawdzić właśnie środkowy filtr. Często wystarczy go oczyścić. Ponadto można stosować tabletki do mycia zmywarek, które także usuwają zaległy tłuszcz. Także z poważniejszymi awariami sobie poradzicie, choćby z wymianą pompy myjącej. Tutaj oczywiście będziecie potrzebować nową pompę. Na samym początku koniecznie odłączcie sprzęt z prądu i ściągnijcie dolną blachę. W następnym kroku należy odkręcić śruby grzałki przepływowej i ściągnąć opaskę zaciskową. Gdy i ten etap macie za sobą, czas przejść do odkręcenia startera i zdjęcia pompy wraz z odłączeniem kabla od startera. Teraz to już pójdzie z górki, bo czas najwyższy na włożenie nowej pomy, potem już tylko podłączenie i przekręcenie startera. Oczywiście trzeba też włożyć grzałkę i ją przekręcić, z kolei opaska zaciskowa powinna zostać założona na wąż. Ostatnim etapem jest założenie dolnej blachy i gotowe.

Warto podejmować się różnych prac hydraulicznych. Do tego celu potrzebujecie odrobinę wiedzy, duże zaangażowanie oraz narzędzia i kleje.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij