Poznaj 5 powodów, dlaczego warto przejść na dietę wegetariańską

Poznaj 5 powodów, dlaczego warto przejść na dietę wegetariańską

Nietrudno zauważyć, że coraz więcej osób zmaga się z otyłością, co niestety jest przyczyną wielu chorób. Dlatego też zarówno lekarze, jak i dietetycy zalecają zmianę nawyków żywieniowych. Każdy z nas powinien stawiać na zdrową i jednocześnie zbilansowaną dietę. Coraz większą popularnością cieszy się dieta wegetariańska. Choć oczywiście jest w pełni bezpieczna, to należy pamiętać o tym, że musi być różnorodna. Choć zasadniczo przygotowywanie posiłków nie jest specjalnie czasochłonne, ani też trudne, jeżeli jesteśmy zajęci bądź zwyczajnie nie mamy wiedzy na temat produktów, które warto spożywać, to warto zdecydować się na catering wegetariański. W dzisiejszym poradniku przedstawimy Wam aż 5 powodów, dlaczego warto przejść na dietę wegetariańską.

Powód numer 1: bo zdrowie jest najważniejsze

warzywaJednym z najważniejszych powodów, dlaczego warto zdecydować się na dietę wegetariańską jest to, iż jest w pełni bezpieczna oraz zdrowa. Jak pokazują badania naukowe osoby spożywające tylko produkty pochodzenia roślinnego oraz jajka zdecydowanie rzadziej chorują na choroby układu krążenia, ale również na nowotwory choćby jelit czy układu trawiennego. Niewątpliwie wśród wegetarian zdecydowanie mniej osób cierpi na choroby trzustki podobnie jak na cukrzycę typu pierwszego i drugiego. Co również niezwykle istotne, jarosze nie mają problemów z nadwagą. Oczywiście dieta pozwala także zgubić nadprogramowe kilogramy i jest polecana osobom z nadwagą czy też otyłością. Trzeba jeszcze wspomnieć o tym, jak poprawia działanie układu trawiennego i w wielu przypadkach może być stosowana w zespole jelita drażliwego. Pewnie zdajecie sobie sprawę, że mięso jest pełne konserwantów, które bardzo negatywnie wpływają na pracę całego organizmu.

Powód numer 2: bez okrucieństwa

Bardzo ważnym powodem, dlaczego warto zrezygnować z jedzenia mięsa jest to, iż nie przyczyniamy się dzięki temu do cierpienia zwierząt. Zwierzęta rzeźne przetrzymywane są w skandalicznych warunkach, a odczuwają silny stres, nie wspominając już o bólu. Warto tutaj odpowiedzieć sobie na pytanie czy zgadzamy się na cierpienie zwierząt, bo w końcu żadne z nich nie chce umierać tylko po to, aby znaleźć się na naszym talerzu. Czy zdajecie sobie sprawę, że cielęta zaraz po urodzeniu odbierane są matkom, a następnie tuczone, by już po kilkunastu tygodniach zostać przewiezione do ubojni? Czy wiecie, że kurczaki brojlery mają tylko 8 tygodni, gdy są ubijane, a prosięta i świnie krzyczą, idąc na rzeź? Każdy, kto ma odrobinę empatii i zobaczyłby do czego przykłada rękę jedząc mięso, zdecydowanie by z niego zrezygnował.

Powód numer 3: dieta wegetariańska odmładza

odchudzanieObecny świat poniekąd oparty jest na kulcie piękna, za wszelką cenę chcemy zachować młodość. Z dóbr medycyny estetycznej bądź co gorsza chirurgii plastycznej korzystają coraz młodsze osoby. A może zamiast poddawać się bolesnym zabiegom, zdecydowanie lepiej przejść na wegetarianizm. Udowodniono, że dieta wege odmładza, a osoby ją stosujące mogą wyglądać nawet 10 lat młodziej. Dodatkowo skóra jest bardziej sprężysta, a proces starzenia znacząco opóźniony.

Powód numer 4: w myśl ekologii

Produkcja mięsa powoduje duże skażenie środowiska, a jednocześnie jest nieopłacalna z punktu widzenia ekonomii. Trzeba jeszcze wspomnieć o tym, że zużywa się niezwykle dużą ilość wody pitnej, co z kolei wpływa także na jej ceny. Dodatkowo do atmosfery dostają się szkodliwe związki. Dlatego, jeżeli uważacie się za osoby pro eko, to możecie zrobić coś dobrego dla środowiska i zrezygnować z jedzenia mięsa.

Powód numer 5: jest modna i jest pyszna

Nasz 5 powód jest może najbardziej próżny, otóż dieta wege jest zwyczajnie modna i coraz więcej gwiazd filmowych się na nią decyduje. Swoją drogą jest też pyszna. Pomyślcie tylko o zapiekanych warzywach w sosie curry czy grillowanej papryce z dodatkiem humusu, albo też o batatach i burgerze tofu, nam aż ślinka cieknie. Zatem polecamy dietę wegetariańską.

Dieta wege jest zdrowa, a także zgodna z filozofią no cruel. Jeżeli jednak nie macie czasu na przygotowywanie posiłków, to zawsze możecie skorzystać z cateringu wegetariańskiego, to także świetny pomysł, jeżeli organizujecie imprezę. Być może dzięki Wam więcej osób zostanie jaroszami.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij