Telewizja naziemna, satelitarna, a może internetowa – co warto wybrać

Telewizja naziemna, satelitarna, a może internetowa – co warto wybrać?

Znalezienie najlepszej telewizji wcale nie jest bardzo łatwe, tym bardziej, że mamy sporo możliwości. Oczywiście w dużej mierze należy kierować swoimi upodobaniami, ale i wygodą, a dopiero na końcu ceną. Choć dla wielu cena także może mieć istotne znaczenie. W dzisiejszym poradniku przedstawimy Wam zalety zarówno telewizji naziemnej, jak i satelitarnej, a także internetowej i podpowiemy, którą warto wybrać.

Telewizja naziemna – czy to relikt tamtej epoki?

pilot do tvJeszcze w latach 90-tych posiadanie dużej ilości kanałów było luksusem, na który było stać naprawdę niewielu. Jednak te czasy mamy dawno za sobą. Wszyscy, którzy pamiętają tamte czasy, zapewne kojarzą i fakt, że większość z nas miała 3 kanały polskie i kilka np. czeskich, a i tak, jakoś mało kto narzekał, że nic w tv „nie leci”. Ale teraz mamy większe wymagania, co oczywiście jest pozytywem, dzięki temu możemy liczyć, że usługodawcy oferują nam coraz lepsze warunki i możemy liczyć na niższe ceny. Niewątpliwie najbardziej popularna jest telewizja naziemna, obecnie naziemna telewizja cyfrowa, w końcu jest za darmo, nie licząc abonamentu. Na szczęście ilość kanałów w tej ofercie jest większa i można liczyć na spory wybór. Ale takie rozwiązanie ma też wady, otóż jakość pozostawia wiele do życzenia i możemy liczyć jedynie na garstkę kanałów w wersji hd, a w końcu teraz liczy się już nie tylko, co oglądamy, ale także w jakiej jakości obrazu oglądamy. Choć plusem jest cena, a zasadniczo jej brak – choć w sumie też nie można powiedzieć, że mamy ją za darmo, w końcu jesteśmy zobligowani do opłacania abonamentu radiowo-telewizyjnego.

A może satelitarna telewizja?

Dużą zaletą telewizji satelitarnej jest wybór kanałów, a to za sprawą tego, że wykorzystywane są nadajniki znajdujące się na sztucznych satelitach Ziemi, tzw. transpondery. A więc zasięg jest wręcz ogromny, taka opcja jest także polecana w miejscach, gdzie sygnał naziemny albo nie dociera, albo też jest słaby. Aby móc odbierać różne kanały z całego świata, konieczne jest posiadanie specjalnego odbiornika. Może to być znana wszystkim antena satelitarna oraz specjalny, zamontowany odbiornik. W tym przypadku istnieje możliwość wykupienia kanałów hd, albo też super hd, jednak jak można się domyślić taka usługa jest płatna. Ponadto często możemy zaprogramować kanały, które niekoniecznie nas interesują. W końcu mało kto ma ochotę oglądać obrady parlamentu z Azji. Dlatego też powoli i taka telewizja staje się mniej popularna.

Nowoczesność czy zbędne udogodnienie?

dziecko przy monitorzeCoraz więcej osób decyduje się na telewizję internetową. Tutaj również mamy możliwość szerokiego wyboru kanałów, jednak nie musimy odbierać tych z drugiego zakątka świata, które zupełnie nas nie interesują. Do zalet na pewno można zaliczyć maksymalną wygodę. W końcu możemy oglądać ulubione programu wtedy, kiedy mamy na to ochotę. Zatem, jeżeli zapomnimy o ulubiony serialu to absolutnie nie musimy czekać na powtórki, lecz możemy zwyczajnie go sobie włączyć. Jeżeli sądzicie, że to koniec zalet, to nic bardziej mylnego. Otóż dodatkowo możecie stopować, zatrzymywać, a nawet przesuwać programy. Macie też do nich stały dostęp, co jest dobrą opcją dla miłośników seriali komediowych, które przecież można oglądać często, nawet po kilka razy ten sam odcinek. Jedyną wadą jest cena. Na szczęście dobre pakiety można zakupić już za 45 złotych.

Co wybrać? Oto jest pytanie!

Na szczęście jest dużo możliwości, a więc zwyczajnie jest z czego wybierać. Naszym zdaniem internetowa telewizja cyfrowa jest najbardziej nowoczesna, a i jakość obrazu często jest najlepsza, a to dlatego, że ma się duży dostęp do wielu pakietów hd. Alternatywą może być telewizja satelitarna, ale warto odpowiedzieć sobie, czy potrzeba nam aż tak wiele kanałów, szczególnie, że trudno jest oglądać programy np. po japońsku. Z kolei opcja naziemna jest prawie darmowa, jednak wybór kanałów pozostawia wiele do życzenia.

Oczywiście przy wyborze warto pamiętać, że liczy się jakość, a nie ilość. Dlatego też, jeżeli lubicie oglądać filmy, to warto wybrać pakiet filmowy. Z kolei dla całej rodziny sprawdzi się ten familijny. Analogicznie dla miłośników sportu najlepiej wybrać ten, w którym dostępnych jest sporo programów sportowych Już teraz jednak podpowiemy, że Koba to najlepsza Tv w Białymstoku.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij