tatuaż szczecin

Styl o korzeniach amerykańskich, czyli wszystko co musisz wiedzieć o tatuażu old school, nim się na niego zdecydujesz

Moda się zmienia, a styl pozostaje – kierując się taką zasadą, można wybierać wzór tatuażu. Ale można też podjąć decyzję pod wpływem nagłego impulsu czy pierwszego wrażenia. Jednak zawsze trzeba pamiętać, że tatuaż to dekoracja na całe życie (chyba, że zdecydujecie się na laserowe usuwanie) zatem powinien być dobrze wykonany. Ale oczywiście duże znaczenie ma także jego stylistyka, w końcu nikt nie chce mieć tatuażu, który zamiast być powodem do dumy, jest powodem do wstydu. W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się stylowi old school.

Old school – wszystko, co musisz wiedzieć o tym stylu tatuowania

Old schood jest to na pewno bardzo ciekawy styl, szczególnie że jego historia jest już dosyć długa. Otóż często mówi się o nim, że ma korzenie amerykańskie, co oczywiście jest prawdą. Jego początku sięgają XIX wieku. Uważa się, że to właśnie marynarze zapoczątkowali taką sztukę tatuowania, wszak dla nich sam tatuaż nie był dekoracją ciała, lecz przede wszystkim był talizmanem, który miał chronić przed niebezpieczeństwami życia na morzu czy ocenie. Tatuaże cieszyły się także dużą popularnością wśród żołnierzy, również oni nie traktowali ich jako dekoracji, lecz jako formę ochrony, ale poprzez tatuaż wyrażali także tęsknotę za bliskimi. Bardzo popularny był motyw serca i imienia w nie wpisanego, który wyrażał miłość do ukochanej. Tatuaże pełniły formę informacyjną czy też były sposobem na wyrażenie siebie. Zresztą i teraz tatuaże dla żołnierzy są bardzo ważne, wszak przypominają o czasach wojny czy walki i nawet będąc już w cywilu, decydują się na nie.

Znaczenie jest ważne

Trzeba zauważyć, że dla przeciętnego człowieka tatuaże w wersji old school są głównie dekoracją i świetną ozdobą ciała. Natomiast wcześniej miały one wartość symboliczną. Traktowane było jako talizman, ale i wyrażały uczucia. Oczywiście i w obecnych czasach taki tatuaż nie musi być tylko zwykłą dekoracją, lecz może wyrażać coś więcej. Dzieje się tak choćby w przypadku żołnierzy np. dewiza każdego marines brzmi „Semper fidelis”, co oznacza „zawsze wierny” . Często właśnie marines mają tatuaże z takim napisem. Oczywiście warto poznać znaczenia tatuaży. Bardzo popularnym motywem jest kotwica, która symbolizuje nadzieję, siłę i zbawienie. Z kolei jaskółka jest symbolem szczęścia i fortuny, ale marynarzom i żołnierzom miała gwarantować także szczęśliwy powrót do domu.

Estetyka rzecz ważna

Każdy tatuaż może być powodem do dumy, ale i wstydu. Zatem jeżeli już zdecydujecie się na dziarę w tym stylu, to warto wybrać się do profesjonalnego studio, gdzie robią tatuaże. W Szczecinie znajduje się salon SKY Tattoo, który możemy Wam polecić. Warto wiedzieć, że tatuaże old school wymagają dużych umiejętności, gdyż ważna jest ekspresja, ale i sama precyzja wykonania. Niewątpliwie kontury są odważne, widoczne. Stosuje się kolor czarny, ale wypełnienia mają określoną paletę kolorów, która jest ograniczona. Stosuje się kolor żółty, czerwony, zielony i czarny. Można także dodać nieco fioletu.

Nowoczesność w wersji old school

tatuaż szczecin

Old school cieszy się także popularnością, ale w nieco innej odsłonie, a dokładnie w odsłonie nowoczesnej. Coraz częściej starą symbolikę łączy się z nowoczesnym wzornictwem na zasadzie kontrastu. Oczywiście pod kątem estetycznym wygląda to całkiem dobrze, bo przecież kontrast w modzie jest trendy, ale jednak takie tatuaże tracą poniekąd swój charakter i nie mają już tego retro stylu. Każdy ma inny gust i ma do tego prawo, ale sam styl old school wydaje się lepszym wyborem niż łączenie go z elementami nowoczesności. Ciekawym wariantem dziar old school wydają się też te utrzymane w ciemniejszych kolorach, ale z dodatkowym konturowaniem i cieniowaniem, co dodaje im nieco przestrzennego charakteru. Niemniej pamiętajcie, nim zdecydujecie się na jakiś wzór, sprawdźcie, jaka jest jego symbolika.

Czy tatuaże w stylu old school są dobrym wyborem? Oczywiście, że tak, ale pod warunkiem, że wiecie, co oznacza dany wzór, bo jednak dewiza marines na cywilu nie będzie dobrym wyborem. Ponadto taki tatuaż musi być wykonany przez profesjonalistę, co oznacza, że nie można oszczędzać, bo zwyczajnie możecie potem żałować.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij