koperta

Programy do adresowania kopert

Adresowanie kopert to jedno z podstawowych zadań osoby pracującej na stanowisku sekretarki czy pomocy biurowej, Zadanie to, przy większej ilości wysyłek, może być żmudne, uciążliwe i długotrwałe. Choć dodanie adresata do koperty nie jest czynnością trudną, to stworzenie wielu przesyłek, sprawia pracownikom większy problem. Jak temu zapobiec? Czym są programy do adresowania kopert? Jakie programy nadają się do tego rodzaju pracy?

Czym są programy do adresowania kopert?

Specjalnie stworzone oprogramowania, które adresują koperty to serwisy, które automatycznie uzupełnią dane na kopercie, w sposób szybki, prawidłowy i bez pomyłkowy. Dzięki tego rodzaju rozwiązaniom, możliwe jest drukowanie zaadresowanych już kopert, jak również tworzenia projektów online. Programy te cechuje przede wszystkim łatwość obsługi, jak również możliwość wyboru własnego wzoru nadruku.

 

Najpopularniejsze programy do adresowania kopert.

W sieci można znaleźć wiele darmowych, prostych i przydatnych programów, dzięki którym możliwe będzie automatyczne umieszczanie adresata na kopercie. Wśród najbardziej popularnych i polecanych oprogramowani znajdują się:

  • Envelope Printer 2.0.1,
  • Print Envelopes Visual,
  • Faktura XL,
  • Halvolu – Pinger

Oprogramowanie Envelope Printer

Envelope Printer to narzędzie do adresowania kopert, które cechuje niezwykła intuicyjność, prostota obsługi, a także łatwość formatowania wprowadzonego adresu. Adresy drukowane są według ogólnie przyjętego wzoru. W kwestii użytkownika należy dodanie prawidłowego adresu, a także określenie kilku parametrów, dotyczących rozmiarów, czcionki czy odstępów.

Oprogramowanie to posiada również możliwość dodawania zdjęć, grafiki, logo czy spersonalizowanego znaczka lub symbolu. Przed wydrukiem należy również określić rodzaj drukarki, jak również wielkość wydruku.

Stosowanie programu znacznie ułatwia pracę, jak również pozwala zaoszczędzić wiele czasu. Adresy można wpisywać do programu, jak również wybierać ze stworzonej listy odbiorców.

Print Envelope Visual

Print Envelope Visual to niewielki, prosty, darmowy program, którego funkcjonalność docenią osoby, zmagające się z wielką ilością różnorakich wysyłek. Pobranie narzędzia jest intuicyjne i szybkie, a praca z nim łatwa i przyjemna.

Po uruchomieniu aplikacji pojawi się okno menu, z którego można wybrać wiele opcji takich jak, zmiana języka, jednostek miar, czcionki, itp. Menu pozwala również określić rodzaj wydruku – etykiety, koperty. Po dokonaniu wszystkich zmian, można zacząć tworzyć projekt wydruku. Użytkownik posiada możliwość wybrania proponowanego wzoru, jak równie stworzenia swojej, oryginalnej struktury. Do wydruku można dołączyć dowolną grafikę lub logo firmy.

FakturaXL

System FakturaXL udostępnia użytkownikom korzystanie z darmowego narzędzia do adresowania kopert. Program ten jest całkowicie darmowy i nie zawiera ukrytych kosztów. Oprogramowanie oferuje szereg popularnych szablonów, który uwzględnia wiele rodzajów kopert. Program generuje pliki w formacie PDF, dzięki czemu możliwa jest praca online. Narzędzie jest proste, intuicyjne i znacznie ułatwia pracę wielu osób.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij