Czy we współczesnym świecie można jeszcze zdrowo żyć? Jasne, że tak – koniecznie skorzystajcie z naszych rad!

Czy we współczesnym świecie można jeszcze zdrowo żyć? Jasne, że tak – koniecznie skorzystajcie z naszych rad!

Życie w XXI wieku ma wiele zalet. W końcu możemy korzystać z niezwykle zaawansowanej technologii informatycznej, ale i smart rozwiązań. Ale też na tym tracimy, bo w takim świecie jest niezwykle trudno żyć. Na niemal każdym kroku można zauważyć nowoczesne rozwiązania, ale zatracamy kontakt z przyrodą. Świat opiera się na konsumpcjonizmie, co zabija przyrodę i powoduje duże zanieczyszczenie powietrza. Jak więc w takim świecie zdrowo żyć? Na szczęście nadal można, choć jest to trudne. Poznajcie nasze rady, z których koniecznie powinniście skorzystać.

Zdrowa dieta to podstawa

Zdanie „zdrowa dieta to podstawa” jest totalnym truizmem, ale jak na ironię nadal trudno jest wcielić tę zasadę do życia i jedzenie śmieciowe tego nie ułatwia. Żyjemy w XXI wieku, w którym powstają prototypy latających samochodów czy roboty ze sztuczną inteligencją, a odżywiamy się często śmieciami, bo jak nazwać jedzenie, które pełne jest konserwantów i to do tego stopnia, że niemal nie ma w nim składników odżywczych. Mamy tyle możliwości technologicznych, a jednak można odnieść wrażenie, że robimy krok w tył, choćby w nawykach żywieniowych. Czas to zmienić. Jak to zrobić? Możliwości jest całkiem sporo. Możecie np. samodzielnie gotować, ale na bazie tylko i wyłącznie ekologicznych produktów. Warto również uprawiać swój ogródek. Jeżeli macie taką możliwość, to spróbujcie. Oczywiście to nie koniec możliwości. W końcu pracując dużo trudno jest nam znaleźć czas dla siebie, nie wspominając już o gotowaniu. Ale również wtedy nie należy rezygnować ze zdrowej diety. Wystarczy postawić na catering dietetyczny. Gwarantujemy, że dania są odpowiednio zbilansowane i naturalne, bo oparte tylko i wyłącznie na najlepszej jakości składnikach. Do tego są różnorodne. Do wyboru macie różne rodzaje diet. Do nas przemawia dieta wege. W końcu tyle mówi się o niehumanitarnych warunkach chowu zwierząt, który też przyczynia się do zanieczyszczenia powietrza i deficytu pitnej wody. Warto więc zrobić coś dobrego dla siebie i przyrody i wybrać zdrową dietę. Tutaj rekomendujemy dietę pudełkową z Wrocławia.

Zamiast samochodu wybierz rower

Przyzwyczailiśmy się, że wszędzie dojeżdżamy samochodem. Doszło do tego, że nie chce nam się już nawet pójść do sklepu. Wolimy wsiąść do samochodu i pojechać przez 5 minut. A takie zachowanie odbija się negatywnie na naszym zdrowiu, ale i stanie konta. W końcu nikogo nie trzeba przekonywać, że benzyna jest droga. Oczywiście zatruwamy też środowisko, a potem marudzimy, że żyjemy w otaczającym nas zewsząd smogu. Dlatego czas najwyższy na zmiany i to zmiany przez wielkie „Z”. Tutaj mamy na myśli choćby zmianę środka transportu. Zamiast samochodu warto, a nawet trzeba wybrać rower. W końcu jazda na nim pozytywnie wpływa na zdrowie i to zarówno psychiczne, jak i fizyczne. Do tego wzmacnia pracę mięśni i pozwala na utrzymanie prawidłowej masy ciała. Pomyślcie do tego, ile jeszcze zaoszczędzicie.

zdrowy styl życia

Oczyszczać powietrza to must have

Każdy z nas lubi smart rozwiązania. Otaczają nas zewsząd, ale co ciekawe nie wykorzystujemy takich, które sprawią, że będziemy żyć w zdecydowanie zdrowszym otoczeniu. Tutaj mamy na myśli oczyszczacz powietrza. Wiele osób ma nawet ekspres do kawy, którym steruje za pomocą smartfona, a jednak nie ma oczyszczacza. Pomyślcie tylko, że korzystanie z niego pozytywnie wpływa na zdrowie. Pomaga też w walce z alergiami i chorobami górnych dróg oddechowych. Do tego stanowi ochronę przez bakteriami i jest skutecznym sposobem na smog. Musimy też wspomnieć, że zmniejsza ryzyko występowania chorób nowotworowych czy chorób układy krążenia. Wyobraźcie sobie, że dobry oczyszczać powietrza wykrywa nie tylko pyły PM 2.5 (tj. cząstki o średnicy do 2,5 μm), ale także wirusy czy alergeny o podobnych rozmiarach, do tego ma czujnik szkodliwych gazów (TVOC, LZO).

Weekend – koniecznie poza miastem

A gdy macie weekend czy wolny dzień, zamiast siedzieć w domu czy w centrum handlowym, zdecydowanie lepiej jest pojechać za miasto na rowerze, choćby na kilka godzin. Możecie też wybrać się na długi spacer po lesie. A w letnie dni nocować nad jeziorem pod namiotem.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij